Nad Strumykiem

Wierzymy, że każdy Senior zasługuje na szacunek, uwagę oraz zrozumienie i takie podejście przyświeca wszystkim naszym pracownikom. Personel Domu Seniora „Nad strumykiem” cechuje nie tylko profesjonalizm i wysokie kwalifikacje, ale również empatia, życzliwość i pozytywne nastawienie do Podopiecznych. 

Opieka ogólna

Wiemy, jak ważne jest, by mieć osobę, do której można zwrócić się w każdej sprawie. Dlatego też Seniorzy mieszkający w naszym domu mają stałych opiekunów, dbających o ich potrzeby. Opiekun ten troszczy o dobre samopoczucie Podopiecznego, oferuje mu wsparcie, możliwość rozmowy oraz pomaga rozwiązać wszelkie problemy. Życzliwość i troska, którą opiekunowie okazują Seniorom, pozwalają naszym Podopiecznym poczuć się niemal jak w domu. Ogólne bezpieczeństwo naszych Mieszkańców zapewnia całodobowa ochrona oraz monitoring obiektu i jego najbliższej okolicy. Wdrożone systemy bezpieczeństwa podczas zasłabnięć i innych niebezpiecznych zdarzeń pozwalają na szybką reakcję personelu i niezwłoczne fachowe udzielenie pomocy. Posiadamy najnowszy sprzęt medyczny, dzięki temu nasi Seniorzy mają pewność, że stale czuwamy nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem, a w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych wypadków nie pozostaną oni bez pomocy. 

 

Opieka pielęgnacyjna i rehabilitacyjna

Dom Seniora „Nad strumykiem” zapewnia swoim Mieszkańcom całodobową opiekę wykwalifikowanych pielęgniarek i opiekunów. Zabiegi medyczne i rehabilitacyjne, z których korzystają nasi Podopieczni, przeprowadzane są przez doświadczonych fizjoterapeutów, masażystów, rehabilitantów i terapeutów zajęciowych. W trosce o jak najwyższy komfort życia naszych Mieszkańców wszyscy pracownicy Domu Seniora „Nad strumykiem” przechodzą regularne szkolenia i stale podnoszą swoje kwalifikacje. 

Opieka medyczna

Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem naszych Mieszkańców czuwa wykwalifikowany personel medyczny. Opiekę lekarską sprawuje lekarz rodzinny, z przychodni z którą współpracujemy.  Wizyty lekarskie odbywają się  każdorazowo na wezwanie. Lekarz  dba  o ogólny stan zdrowia naszych Podopiecznych, w razie potrzeby zlecając badania ewentualnie wizytę u specjalisty. Seniorzy przebywający w naszym ośrodku znajdują się pod opieką takich lekarzy specjalistów, jak : geriatra, dietetyk, diabetolog, dermatolog, okulista oraz kardiolog. Opieka lekarska opiera się na zadeklarowaniu mieszkańca do naszej przychodni bądź za dodatkową opłatą. 

Opieka psychologiczna

Zdajemy sobie sprawę, że konieczność przeprowadzenia się do nowego miejsca i zamieszkania z obcymi ludźmi, często z dala od krewnych i znajomych, może być dla Seniorów niełatwym doświadczeniem. Opuszczenie domu, w którym mieszkali przez większość życia, rozłąka z rodziną i przyjaciółmi dla osób w podeszłym wieku może być bardzo trudne i stresujące. Nie wszyscy potrafią odnaleźć się w nowej, nieznanej im rzeczywistości. Właśnie dlatego naszym Mieszkańcom  oferujemy opiekę psychologa, który zadba o ich kondycję psychiczną i pomoże zrozumieć, że nowy etap ich życia również może być piękny i szczęśliwy. Z psychologiem tym nasi Podopieczni mogą rozmawiać na każdy temat przez cały okres pobytu w Domu Seniora „Nad strumykiem”, dzieląc się z nim nie tylko swoimi obawami i problemami, ale również radościami i oczekiwaniami.

Opieka duszpasterska

Jesteśmy świadomi, że dla wielu Seniorów bardzo ważne są praktyki religijne. Dlatego też zapewniamy im opiekę duszpasterza, który w znajdującej się w ośrodku kaplicy odprawia Msze św. i udziela sakramentów. Mieszkańcy naszego domu, mogą zatem brać udział w nabożeństwach oraz korzystać z indywidualnej opieki kapłana. 

Świadczone usługi

 • Opieka lekarska - to wizyty lekarza rodzinnego, które odbywają się w zależności od potrzeby mieszkańców oraz w sytuacji pogorszenia zdrowia. Ponadto Seniorami opiekują się inni  lekarze specjaliści. 
 • Całodobowa opieka pielęgniarska - opieka ta zapewniana jest przez wyszkolony  i doświadczony personel, który ze zrozumieniem podchodzi do potrzeb osób starszych.
 • Badania diagnostyczne w podstawowym zakresie (morfologia, badanie moczu, itp.) Badania te przeprowadzane są regularnie i pozwalają kontrolować stan zdrowia naszych Podopiecznych. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowych, specjalistycznych badań.
 • Rehabilitacja - każdy z Mieszkańców poddawany jest nie tylko  indywidualnie dobranym zabiegom rehabilitacyjnym, a także zabiegom grupowym,  które mają poprawić jego sprawność i kondycję fizyczną .
 • Opieka psychologa - dbamy zarówno o kondycję fizyczną, jak i psychiczną naszych Podopiecznych, dlatego też zapewniamy im opiekę psychologa, który zawsze chętnie ich wysłucha i pomoże poradzić sobie z problemami.
 • Terapia zajęciowa - nasi Podopieczni  mogą korzystać z różnego rodzaju zajęć dodatkowych: plastycznych, edukacyjnych, muzycznych, artystycznych, czy rozrywkowych. Do ich dyspozycji pozostają liczne sale: konferencyjna, kinowa,  terapeutyczna, rehabilitacyjna, a także biblioteka. Organizujemy również rozmaite konkursy i turnieje, w których Seniorzy mogą rywalizować i sprawdzić swoje możliwości.
 • Opieka dietetyka - menu przygotowywane jest przez dietetyka a następnie po konsultacji z kucharzem oraz dyrekcją zostaje zatwierdzone. Wyżywienie obejmuje 5 posiłków dziennie.
 • Opieka duszpasterska - Osoby chętne mogą skorzystać z opieki duszpasterza, uczestniczyć w Mszach św. oraz korzystać z kaplicy znajdującej się w budynku.
 • Edukacja zdrowotna - Seniorzy uczą się, jak dbać o własne zdrowie, by cieszyć się nim jak najdłużej.
 • Stały opiekun - Opiekę nad mieszkańcami sprawuje stała kadra opiekunów, do których każdy senior może zwracać się z wszelkimi prośbami i problemami.
 • Usługi prania odzieży - W trosce o komfort naszych  mieszkańców zajmujemy się praniem ich odzieży. 

 

Do you have more questions?

  phone +48 885 201 001 CALL

or write to us